Już wkrótce zapraszamy na nową stronę internetową Szkoły Podstawowej im rtm. Witolda Pileckiego w Zakrzowie. 

W piątek 23 czerwca 2017 roku odbyło się zakończenie roku szkolnego. Uczniowie, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, a także rodzice, pragnąc podziękować za bezpieczny i szczęśliwy rok szkolny, zgromadzili się na Mszy Świętej w Kościele p.w. Św. Anny w Zakrzowie.

Czytaj więcej...

Wieczór pełen atrakcji i niespodzianek oraz tańców do upadłego - tak będziemy wspominać ostatnią zabawę w gronie przyjaciół z klas IIIA, IIIB i IIIC. Długo wyczekiwany komers rocznika 2014-2017 już za nami.

Czytaj więcej...

20 czerwca br. na boisku LKS „Żarek" w Stroniu odbył się kolejny już raz turniej sportowy, zwany Dniem Gimnazjalisty. Wszystkie klasy stanęły między sobą do rywalizacji w rozmaitych konkurencjach sportowych, przygotowanych przez p. Dominikę Gwiżdż.

Czytaj więcej...

Pokaz sprawności fizycznej, przegląd montaży filmowych, gimnastyka umysłu i coś dla ducha, czyli łyk kultury... - tak gimnazjaliści i ich nauczyciele spędzili tegoroczny, długo wyczekiwany Dzień Talentów.

Czytaj więcej...

Każdego roku w dniu 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień Bez Tytoniu. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) stara się w tym dniu zwrócić uwagę na kwestię zdrowotnych, społecznych i ekonomicznych skutków palenia tytoniu. Hasło przewodnie tegorocznych obchodów to: ,,Tytoń – zagrożenie dla rozwoju".

Czytaj więcej...

Nie zmógł go Auschwitz

Witold Pilecki (1901-1948)

przede wszystkim przedostał się do obozu Auschwitz (22 września 1940), aby tam zorganizować ruch oporu. Pilecki uciekł (27 kwietnia 1943 roku) wraz z dwoma towarzyszami i dalej działał w konspiracji.

Czytaj więcej...

15.05.2017r. dziesięcioro uczniów z naszej szkoły brałoudział w jubileuszowym XX Rajdzie Papieskim wraz z p.Małgorzatą Łasak i p.Dominiką Gwiżdż, które razem z p. Sylwią Jamróz przygotowywały gimnazjalistów do wyprawy. Podczas trasy, która wiodła od stacji PKP w Stroniu do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej uczestnicy wykonywali zadania.

Czytaj więcej...

4 maja 2017 w naszej szkole odbył się niezwykły apel. Dotyczył on 226. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Była to pierwsza w Europie i druga na świecie spisana na papierze ustawa rządowa, regulująca ustrój Rzeczpospolitej Obojga Narodów, która stała się monarchią dziedziczną.

Czytaj więcej...

Trzy lata przygotowań, wytężonej pracy, kucia dniami i nocami i tylko jedna szansa, aby wypaść dobrze na egzaminie gimnazjalnym. Z tą myślą budzili się co rano 19, 20 i 21 kwietnia wszyscy trzecioklasiści. Dziś już mogą odetchnąć z ulgą i czekać na dobre wyniki efektów swej pracy z arkuszem egzaminacyjnym.

Czytaj więcej...

 

29 marca 2017 r. w naszej szkole odbyła się kolejna gala ,,Primus Inter Pares”.

Zwycięska jedenastka - na zdjęciu od lewej: Bartłomiej Hada (2c), Małgorzata Kwartnik (1b), Paulina Pitoń (2a), Filip Gnojek (2a),Gabriela Stawowy (3a), Dominika Prochownik (3c), Joanna Kurek (3c), Aleksandra Talaga (1a), Karolina Bąk (2b), Anna Radwan (2b), Zuzanna Łazorko (2b) pracowała w pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/2017 bardzo ciężko, aby znaleźć się w ,,Złotej 10 Szkoły’’ i uzyskać najwyższą w szkole średnią ze wszystkich przedmiotów.

Czytaj więcej...

Życie niejednokrotnie stawia nas w obliczu stresowych sytuacji, w których nie zawsze potrafimy zachować stoicki spokój. Tymczasem zdrowy tryb życia wymaga radzenia sobie z emocjami zanim stracimy nad nimi kontrolę.

Czytaj więcej...

W dniach 27-29 marca w naszej szkole odbyły się rekolekcje wielkopostne. Poprowadził je ks. rekolektant Tomasz Sroka, którego zaprosił do szkoły proboszcz naszej parafii, ks. Krzysztof Kopeć.

Czytaj więcej...

O to chodzi jedynie,
By naprzód wciąż iść śmiało..

Leopold Staff

Z historii szkolnictwa w Zakrzowie

Początki szkoły w Zakrzowie datuje się na 1890 rok.

Czytaj więcej...

Cyberprzemoc to negatywne zjawisko społeczne, które rozprzestrzeniło się w Internecie w XX i XXI wieku. Obecnie podlega ono karze z art. 190a Kodeksu Karnego.

Czytaj więcej...

 

 

Dyrektor Gimnazjum im. rtm. W. Pileckiego w Zakrzowie informuje, iż od 15.03.2017 r. do 31.03.2017 r. trwa rekrutacja do klasy pierwszej, czwartej i siódmej Szkoły Podstawowej im. rtm. W. Pileckiego w Zakrzowie na rok szkolny 2017/2018.

 

Czytaj więcej...

Kwiatki, słodkości, życzenia - która z nas nie lubi ich otrzymywać? Zwłaszcza w święto takie, jak Dzień Kobiet!

Czytaj więcej...

Dnia 16 lutego 2017 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka walentynkowa. Już po pierwszych dźwiękach muzyki na parkiecie pojawili się najodważniejsi tancerze. Niebawem parkiet wypełnił się po brzegi. Panowała świetna atmosfera.

Czytaj więcej...

Ja co roku, tradycyjnie 14 lutego 2017 w naszej szkole uczniowie obchodzili Dzień Zakochanych. Tego dnia w naszej szkole miała miejsce poczta walentynkowa.

Czytaj więcej...

Z uczestnikiem 10. edycji
„Must Be the Music"
Michałem Musiatowiczem
rozmawia Patrycja Leśniak (IIIB)

Czytaj więcej...

Z muzykiem
Jackiem Musiatowiczem
rozmawia Patrycja Leśniak (IIIB)

Czytaj więcej...

27 stycznia 2017 roku w naszej szkole mieliśmy zaszczyt gościć Jacka Musiatowicza z synem Michałem. Ten laureat nagrody PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ za wybitną osobowość twórczą przyjechał do nas z programem profilaktycznym zatytułowanym ,,Czy słowem można zabić?!".

Czytaj więcej...

22 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie Bożonarodzeniowe, jednak znacznie różniło się od poprzedniego. W tym roku uczniowie klas III zabrali nas w podróż do dawnej Polski. Głównym tematem przedstawienia były przygotowania w dzień wigilii.

Czytaj więcej...

Jak co roku 6 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Na szczęście mógł do nas dotrzeć na saniach, ponieważ droga z Laponii do Zakrzowa była pokryta śniegiem. Wraz z ukochanym świętym dzieci i młodzieży, Mikołajem, odwiedzili nas Jego pomocnicy, aniołki i diabełki.

Czytaj więcej...

Dnia 6 grudnia 2016 roku naszą szkołę odwiedzili poloniści: Wojciech Habela oraz Jacek Lecznar. Od wielu lat - przyjaciele naszego gimnazjum. Przyjeżdżają do nas, aby zaprezentować nam spektakle pomyślane i przygotowane dla młodzieży szkolnej.

Czytaj więcej...

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego

Zakrzów 131

34-145 Stronie

tel./fax 33 879 74 87

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.gimzakrzow.iap.pl

Scroll to top