Trzy lata przygotowań, wytężonej pracy, kucia dniami i nocami i tylko jedna szansa, aby wypaść dobrze na egzaminie gimnazjalnym. Z tą myślą budzili się co rano 19, 20 i 21 kwietnia wszyscy trzecioklasiści. Dziś już mogą odetchnąć z ulgą i czekać na dobre wyniki efektów swej pracy z arkuszem egzaminacyjnym.

Czy marzenia mają sprawczą moc?

O czym marzył każdy zdający przed pierwszym dniem egzaminów? „Oby było opowiadanie!", „Charakterystyka nie byłaby taka zła...", „Tylko nie rozprawka!". Niestety, właśnie rozprawka. To z nią musieli się zmierzyć trzecioklasiści, podczas drugiej części egzaminu humanistycznego. Ich zadaniem było zaprezentowanie trzech utworów literackich, w których marzenia bohaterów się spełniły. Zanim jednak dobrnęli do tego etapu, musieli wykazać się wiedzą na temat władców z dynastii Piastów, insurekcji kościuszkowskiej i ustawy o samorządach z historii i WOS-u.

Pamiętaj dobrze chemiku młody...

Ci, którzy istotnie pamiętali, o czym pamiętać powinien młody chemik, z pewnością nie mieli problemu z rozwiązaniem zadania 10. z arkusza egzaminacyjnego z przedmiotów przyrodniczych. Komisja w składzie: p. B. Mirocha, p. B. Żabińska, p. M. Tatar, p. B. Radwan, p. R. Szafraniec i p. B. Leśniak z SP w Łękawicy przesyłała zdającym pozytywną energię, podczas gdy zmagali się oni z najtrudniejszą częścią egzaminu. Od różnego rodzaju tkanek, pierwiastków, wielkości fizycznych oraz stref roślinnych i klimatycznych rzeczywiście mogło zakręcić się w głowie.

Na szczęście drugi arkusz tego dnia nie był już aż tak paraliżujący, co nie oznacza jednak, że nie trzeba się było nad nim napracować. Obliczenie godziny, o której mieli się spotkać turyści na szlaku, średniej prędkości poruszania się rowerem i liczby kursów, jaką muszą pokonać ciężarówki ze żwirem to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi musieli sobie poradzić zdający na matematyce.

Drożdżówka na wzmocnienie?

Trochę dodatkowych kalorii z pewnością pomogło trzecioklasistom w napisaniu ostatniej części egzaminu z języków obcych nowożytnych na poziomie rozszerzonym. Rozmieszczeni w siedmiu różnych salach gimnazjaliści, pokrzepieni drożdżówkami, spałaszowanymi po części podstawowej egzaminu, raźno podeszli do pisania e-maili do kolegów/koleżanek z Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Anglojęzyczni opisywali adresatom swój udział w telewizyjnym programie kulinarnym „Young Cooks". Germaniści z kolei donosili o organizowanym w ich szkole Dniu Niemieckim, na okoliczność którego trzeba było przygotować niemieckie potrawy. Aż ślinka ciekła do końca egzaminu! Teraz pozostał apetyt na dobre wyniki, które poznamy 17 czerwca.

Życzymy naszym trzecioklasistom dostatnia się do szkół pierwszego wyboru i wysokich wyników na świadectwie ukończenia szkoły, a pierwszo- i drugoklasistom przypominamy, że Was egzamin gimnazjalny też nie ominie i to już niebawem! Powodzenia!

M. Drążek (IB), K. Radomska (IA),
P. Mirocha (IB), N. Krzykawska (IB)

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego

Zakrzów 131

34-145 Stronie

tel./fax 33 879 74 87

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.gimzakrzow.iap.pl

Scroll to top