Pokaz sprawności fizycznej, przegląd montaży filmowych, gimnastyka umysłu i coś dla ducha, czyli łyk kultury... - tak gimnazjaliści i ich nauczyciele spędzili tegoroczny, długo wyczekiwany Dzień Talentów.

W tym roku mija 6 lat, kiedy to Ośrodek Rozwoju edukacji z siedzibą w Warszawie nadał Gimnazjum w Zakrzowie zaszczytny tytuł „Szkoły Odkrywców Talentów". Właśnie na pamiątkę tego wydarzenia społeczność szkolna „Pileckiego" spotyka sie raz do roku, by uczniowie mogli zaprezentować swoje mocne strony, zadziwić koleżanki i kolegów oraz nauczycieli-mistrzów i pochwalić się szczególnymi uzdolnieniami w jakimś kierunku.

W tym roku na gimnazjalnej scenie wystąpili: Karolina Bąk, Mateusz Sabała, Filip Gnojek, Wiktoria Śpiewla, Zuzanna Łazorko, Paulina Pitoń, Martyna Gonek, Filip Targosz, Kamil Karbowiak, Anna Radwan, Wiktoria Warchał i Tomasz Wąsek, którzy zaprezentowali swoje talenty aktorskie w przedstawieniu profilaktycznym Maksyma Gorkiego zatytułowanym „Matka" w reżyserii p. Renaty Szafraniec.

Następnie przyszedł czas na pokaz sprawności fizycznej podopiecznych p. Bogdana Radwana - mistrzów Polski w Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i montaż filmowy z zawodów kartingowych Dawida Zagóla - mistrza Polski i zdobywcy 6 miejsca na mistrzostwach Europy Polish Indoor Kart Championship. Aniela Zawiła, Piotr Haranek, Anna Radwan i Kacper Lempart pokazali publiczności wzorcowy slalom rowerowy między tyczkami, zaś wystawę trofeów Dawida zebrani w sali gimnastycznej podziwiali podczas przerwy, tak jak ekspozycję motyli Adriana Studnickiego i tablicę ze zdjęciami tegorocznych laureatów różnego typu konkursów.

Filmotekę Dnia Talentów uzupełniły jeszcze dwa owoce uczniowskich projektów edukacyjnych, zrealizowanych pod opieką p. Anny Szostak i p. Kingi Szwai-Klugowskiej oraz p. Renaty Gordon. Pierwszy z nich - zatytułowany „Kolektory słoneczne" przygotowali: Gabriel Szwaja, Magdalena Szczygieł, Jakub Szczygieł, Dominika Prochownik, Joanna Jabłońska i Przemysław Mlak, z kolei o ożywieniu gospodarczym wypowiadali się Filip Piwowarczyk, Tomasz Wąsek i Rafał Stawowy.

Okazało się ponadto, że mamy w swoim gronie zapalone wolontariuszki wadowickiego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Lwowskiej 31. Barbara Bąk, Julita Kokorzycka, Izabela Leńczowska i Monika Oleksy opowiedziały zgromadzonym o czymś więcej niż tylko projekcie edukacyjnym, bo - jak same stwierdziły - wolontariat stał się już dla nich częścią ich życia. Zyskały dzięki niemu wiele nowych przyjaciół, dlatego też zachęciły wszystkich do podobnej działalności - dzielenia się z innymi promyczkiem radości.

Po występie dziewczyn na scenę wkroczyli „Strażnicy pokoju", czyli grupa wokalna pod kierunkiem p. Małgorzaty Łasak, która wywalczyła sobie w tym roku I miejsce w Rajdzie Papieskim podczas XX Dni Papieskich w Kalwarii Zebrzydowskiej. Michał Studnicki, Magdalena Paździora, Emilia Kruk, Kaja Stanowska, Wiktoria Śpiewla, Anna Stawowy, Paweł Stawowy, Zuzanna Łazorko, Karolina Bąk i Rafał Bartosz zaśpiewali napisane przez siebie do znanych melodii utwory pt. „Jan Paweł II i Maryja" oraz „Przyszliśmy do Ciebie, Maryjo".

Swoje talenty taneczne tego dnia ujawniły jeszcze Dominika Machaj, Natalia Malina i Wiktoria Śpiewla, którym podczas występu akompaniowała Barbara Bąk w hiszpańskojęzycznym utworze „Sofia" Alvara Solera.

Na tym jednak nie zakończyły się atrakcje zaplanowane przez p. Barbarę Żabińską - reżyserkę scenariusza Dnia Szkoły Odkrywców Talentów. Gwoździem programu był rozegrany po przerwie obiadowej Turniej „Miliard w rozumie, czyli Kto ile umie", w którym udział wzięło po 2 uczniów z każdej klasy.

Rywalizacja okazała się na tyle zacięta, że po dwóch rundach do finału przeszło aż 7 z 9 drużyn. Żeby wyłonić zwycięzców konieczne było przeprowadzenie dogrywki pod złowieszczą nazwą „Nagła śmierć". Zabawa była świetna, a jej finał zaskoczył wszystkich - zwyciężczyniami okazały się bowiem pierwszoklasistki - ale za to jakie! Małgorzata Kwartnik i Magdalena Drążek z IB odebrały z rąk Pana Dyrektora Grzegorza Malinowskiego symboliczny czek na miliard...uśmiechów oraz statuetki i słodycze dla klasy ufundowane przez p. Marię Markiewicz i Spółdzielnię Uczniowską.

Na koniec, na wyciszenie emocji, zebrani wysłuchali koncertu członków koła muzycznego p. Anny Oremus – skrzypaczki Marii Chorąży, wiolonczelistki Aleksandry Pindel oraz chórku z klasy IIIA.

Aż nie chciało się wracać do domów. Na szczęście w perspektywie uczniowie mieli zaplanowany nazajutrz Dzień Gimnazjalisty! Podziękowania dla organizatorów Turnieju i całego Dnia Talentów.

Zespół Redakcyjny „Z Życia Gimnazjum"

 

Kontakt

Gimnazjum im. rtm. Witolda Pileckiego

Zakrzów 131

34-145 Stronie

tel./fax 33 879 74 87

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.gimzakrzow.iap.pl

Scroll to top