W piątek 23 czerwca 2017 roku odbyło się zakończenie roku szkolnego. Uczniowie, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły, a także rodzice, pragnąc podziękować za bezpieczny i szczęśliwy rok szkolny, zgromadzili się na Mszy Świętej w Kościele p.w. Św. Anny w Zakrzowie.

Później cała społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej. Wzruszającą chwilą była zmiana asysty sztandaru szkoły. Pełnienie tej zaszczytnej funkcji przypadło Filipowi Targoszowi, Katarzynie Leśniak i Wiktorii Nowak. Za dotychczasową, nienaganną służbę na rzecz szkoły pan Dyrektor Grzegorz Malinowski podziękował Pawłowi Stawowemu, Ani Stanowskiej i Patrycji Tatara. Zaprezentowano również rezerwową asystę w składzie: Paweł Talaga, Aleksandra Talaga, Natalia Malina.

Pan Dyrektor przedstawił osiągnięcia szkoły w bieżącym roku. A są powody do dumy i radości. Wysoka średnia szkoły, bardzo dobre wyniki egzaminu gimnazjalnego, wzorowa frekwencja, liczne sukcesy w konkursach przedmiotowych, czy wreszcie sięgnięcie drużyny BRD po tytuł Mistrzów Polski. Pan Dyrektor podkreślił, że ze względu na zmiany strukturalne i wdrażaną reformę oświaty rok szkolny 2016/2017 był trudny dla Gimnazjum w Zakrzowie. Od września wszystko ulegnie zmianie, a w murach szkoły powitani zostaną uczniowie klasy pierwszej, czwartej i siódmej. Grono pedagogiczne jest pełne energii i zapału, by sprostać nowym wyzwaniom, ale mając świadomość zmian, z tym większym sentymentem dziś żegna uczniów klas trzecich gimnazjum.

Przyszedł czas na wręczania nagród i świadectw z wyróżnieniem. Na środku uhonorowana została również Złota Dziesiątka Gimnazjum w Zakrzowie, pod względem uzyskanych wyników z egzaminu gimnazjalnego. Wręczona została statuetka Złotego Absolwenta Szkoły, która trafiła do Dominiki Prochownik (średnia 5,67). Tytuł Najlepszego Ucznia Gimnazjum otrzymała Zuzia Łazorko, uczennica klasy IIb. Pan Dyrektor pogratulował ogromnego sukcesu, jakim było zdobycie Mistrzostwa Polski, drużynie BRD w składzie: Aniela Zawiła, Anna Radwan, Piotr Haranek, oraz ich opiekunowi panu Bogdanow Radwanowi.

Po krótkiej przerwie społeczność szkolna zgromadziła się ponownie w sali gimnastycznej, by obejrzeć część artystyczną przygotowaną przez uczniów klas III, pod opieką wychowawców (p. M. Łasak, p. M. Markiewicz, p. M. Putyry). Trzecioklasiści zabrali widzów w podróż  do gimnazjum, które tylko zwykłym zbiegiem okoliczności przypominało naszą szkołę. W przedstawionych postaciach, jak w krzywym zwierciadle mogli przejrzeć się członkowie grona pedagogicznego.  Uczniowie pokazali również uroki podróżowania i zaprezentowali film nagrany w czasie wycieczki szkolnej do Pragi. Był czas na śmiech, ale też czas na wzruszenia. Część artystyczną zakończył koncert, w którym wzięli udział wszyscy trzecioklasiści. Prowadząca galę Aniela Zawiła podkreśliła, że czas spędzony w murach szkoły, był bardzo cenny. Uzbrojeni w wiedzę i liczne doświadczenia absolwenci mogą w sztafecie życia ruszać dalej. Do zobaczenia na drogach i ścieżkach życia!

Pan Dyrektor podziękował wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły, za ich trud, wysiłek i zaangażowanie w pracę. Podziękował wolontariuszom i opiekunce szkolnego wolontariatu p. Renacie Gordon za przeprowadzone w bieżącym roku szkolnym akcje. Ważne jest aby w dzisiejszych czasach dostrzegać potrzeby drugiego człowieka. Na szczęście uczniowie Gimnazjum im. rtm. W. Pileckiego to potrafią!

Przyszedł czas na jeszcze jedno pożegnanie. Szczególnie trudne. Pani Barbara Żabińska, nauczycielka języka polskiego i niezastąpiona opiekunka gazety szkolnej kończy pracę w Gimnazjum im. rtm. W. Pileckiego. Pan Dyrektor podziękował za serce jakie p. Żabińska zawsze okazywała uczniom, pełne zaangażowanie we wszystkie obszary funkcjonowania szkoły, wyrozumiałość, poświęcony czas, cierpliwość, rewelacyjne pomysły. Pani Żabińska to nauczyciel w pełnym tego słowa znaczeniu, dlatego tak trudno wyobrazić sobie to miejsce bez niej. Do podziękowań dołączyli koledzy i koleżanki z pracy, rodzice. Zespół redakcyjny przygotował wydanie specjalne „Z Życia Gimnazjum”, aby w ten sposób uhonorować założycielkę gazetki. Uczniowie wyrecytowali ułożony na tę okoliczność wiersz. Pani Żabińska nie kryła wzruszenia i poprosiła uczniów, aby nigdy w swoim życiu nie przestawali marzyć, próbować, poszukiwać.

Oby nadchodzący wakacyjny czas przyniósł upragniony odpoczynek i upłynął bezpiecznie. 

 

Kontakt

Gimnazjum im. rtm. Witolda Pileckiego

Zakrzów 131

34-145 Stronie

tel./fax 33 879 74 87

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.gimzakrzow.iap.pl

Scroll to top