21 marca 2017 roku miał miejsce XXI finał konkursu wiedzy ogólnej "Leonardo", w którym wzięło udział 59 uczniów z 14 polskich gmin należących do Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich oraz 11 uczniów z 11 gmin słowackich. Naszą gminę, a jednocześnie szkołę, reprezentowali: Joanna Jabłońska (IIIc), Filip Gnojek (IIa) oraz Przemysław Okręglicki (III b). Finał został zorganizowany w Zespole Szkół ul. Wolności 53 w Makowie Podhalańskim.

Czytaj więcej...

Uczniowie naszego Gimnazjum startujący w konkursie "Postaw na słońce" nakręcili film konkursowy. Zapraszamy do obejrzenia:

Czytaj więcej...

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim "Rotmistrz Pilecki Bohater Niezwyciężony".

Czytaj więcej...

,,Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią"- pod tym hasłem odbywały się tegoroczne „Dni Papieskie" w Kalwarii Zebrzydowskiej organizowane przez parafię św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Po ciężkich trudach na trasie, niełatwych zadaniach do wykonania, występie artystycznym i zmaganiach w konkurencjach sportowych, nasi uczniowie po raz kolejny zdobyli I-sze miejsce w Harcerskim Rajdzie Papieskim. Gratulujemy!

Czytaj więcej...

W rozegranym 14 maja 2016 etapie krajowym Międzynarodowego Konkursu Programistycznego Baltie 2016, Przemysław Mlak z klas 2c zajął 11 miejsce w kategorii uczniowie gimnazjum. Serdecznie gratulujemy Przemkowi bardzo dobrego wyniku.

Czytaj więcej...

3 czerwca 2015 w Zubrohlawie na Słowacji odbył się finał Konkursu Wiedzy Ogólnej "Leonardo 2015". Wśród 59 finalistów z Polski i Słowacji startowało troje uczniów naszego gimnazjum, którzy odnieśli duży sukces. W ostatecznej rozgrywce zajęli następujące miejsca:
Karol Talaga - III miejsce
Michał Makówka - V miejsce
Emilia Herok - VI miejsce

Czytaj więcej...

Fabryka Aktywności Młodych uhonorowała naszą szkołę Świadectwem zaangażowania w produkcję Dobrych uczynków! To miłe, że docenione zostały działania uczniów i nauczycieli. Największym sukcesem jest jednak fakt, że nasze Drzewo Dobrych Uczynków zazieleniło się podczas Tygodnia Dobrych Uczynków.   Udział naszego gimnazjum oraz całej społeczności gminy Stryszów w akcji zaowocował zaszczytnym tytułem Metropolii Produkcji Dobra, nadanej gminie.  

Czytaj więcej...

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszego Gimnazjum
do wzięcia udziału
w Szkolnym Konkursie Fotograficznym – edycja wiosna 2015
„Stryszowskie impresje"

Czytaj więcej...

We wtorek (12.05) i środę (13.05) w Mikluszowicach (powiat bocheński) odbyły się Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Startowali tam mistrzowie powiatowi z całej Małopolski. Drużyna z gimnazjum im. rtm. Witolda Pileckiego w Zakrzowie w składzie Dominik Krystian, Damian Radomski, Filip Pająk z opiekunem Bogdanem Radwanem, reprezentowała powiat wadowicki.  

Czytaj więcej...

Karol Talaga należy do grupy Stypendystów Małopolskiego Programu Stypendialnego dla Uczniów Szczególnie Uzdolnionych. Aby znaleźć się na tej liście, trzeba było wykazać się nie lada osiągnięciami:

Czytaj więcej...

Zakończenie pierwszego półrocza to dobry czas na dokonanie pewnego podsumowania. Kiedy już wystawione zostały wszystkie oceny, podliczona i przeliczona średnia każdego ucznia, nadszedł czas na wyłonienie Złotej Dziesiątki Szkoły (Primus inter Pares) w roku szkolnym 2014/2015. 

Najlepszym uczniom należą się gratulacje! A oto oni:

Czytaj więcej...

Godzina Kodowania (Hour of Code) jest międzynarodową akcją organizowaną przez fundację Code.org której celem jest zachęcenia losób w wieku od 4 do 104 lat do spędzenia co najmniej jednej godziny podczas Tygodnia Nauczania Informatyki (Computer Science Education Week, 8-14 grudnia 2014) na poznawaniu, czym jest prawdziwa informatyka.

Czytaj więcej...

Nasza szkoła po raz kolejny z pełnym zaangażowaniem  wzięła udział w kampani społecznej "NO PROMIL-NO PROBLEM". Uczniowie podjęli liczne i różnorodne działania, mające na celu promowanie odpowednich zachowań wśród kierowców.

Czytaj więcej...

Szlachetne zdrowie , cenimy cię sobie
w Gimnazjum w Zakrzowie
- szkolne hasło projektu autorstwa obecnej IIA

Nasza szkoła od początku istnienia podejmuje działania promujące zdrowie. Bardzo chętnie bierzemy aktywny udział w różnych akcjach profilaktycznych i kampaniach promujących zdrowy styl życia. Edukacja zdrowotna stanowi bardzo ważny element programu nauczania i wychowania w naszej szkole, dlatego też zdecydowaliśmy się przystąpić do projektu „Szkoły Promującej Zdrowie".

Czytaj więcej...

W piątek 12 września grupa uczniów z naszego gimnazjum postanowiła wziąć udział w historycznej grze miejskiej „Kraków świętych i żołnierzy". Rozgrywki organizowane przez Muzeum Historyczne Miasta Kraków stanowiły część obchodów Dni Pamięci Ofiar Gestapo. W tym roku gra miała upamiętnić działalność Kościoła w obronie niewinnych podczas okupacji hitlerowskiej w latach 1939-1945.

Czytaj więcej...

W XVIII edycji Konkursu Wiedzy Ogólnej „Leonardo 2014" zorganizowanej przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich udział wzięło 61 uczniów z gmin słowackich oraz gmin polskich, takich jak: Budzów, Bystra Sidzina, Jabłonka, Koszarawa, Lanckorona, Lipnica Wielka, Maków Podhalański, Stryszawa, Zawoja, Zembrzyce, Stryszów i Mucharz. Rywalizacja była więc bardzo zacięta. Uczestniczyli w niej także nasi uczniowie, których do konkursu przygotowała p. R. Płachta.

Czytaj więcej...

Parafialny Klub Sportowy „Św. Józef" z Kalwarii Zebrzydowskiej, w którym działa m.in. nasza droga p. R. Płachta, po raz XVII zaprosił szkoły z powiatu wadowickiego do udziału w Dniach Papieskich. Jak co roku stanęliśmy do rywalizacji z innymi uczestnikami. Myślą przewodnią cyklu tegorocznych konkursów były słowa: „Nie lękajcie się być świętymi".

Oto efekty naszych zmagań:

Czytaj więcej...

3 lutego 2014 miało miejsce spotkanie miłośników kostki Rubika. Na zajęciach było obecnych 12 uczniów. Byli to uczniowie klas pierwszych i drugich. Na początku zajęć uczestnicy mieli okazję pochwalić się swymi kolekcjami kostek oraz opowiedzieć trochę o swojej pasji. Następnie wzięli udział konkursie wiedzy o tej cudownej 'zabawce".

Zwycięzcami tego konkursu zostali uczniowie: Damian Zapalski oraz Dawid Leńczowski uzyskując egzekwo 9 punktów na 11 możliwych do uzyskania.

Gratulacje !!!

Czytaj więcej...

Wyróżnienie w 4 edycji konkursu astronomicznego „A jednak się kręci”

Z wielką satysfakcją informujemy, iż uczniowie naszej szkoły pod opieką pana Grzegorza Malinowskiego zdobyli wyróżnienie w 4 edycji konkursu astronomicznego „A jednak się kręci".

Zadaniem konkursowym było przygotowanie i przeprowadzenie zajęć o tematyce astronomicznej z badaniami kosmicznym, których celem będzie popularyzacja astronomii wśród młodzieży.

Czytaj więcej...

Dla niewtajemniczonych przypomnijmy, że konkurs LEONARDO został zorganizowany przez Stowarzyszenie Gmin Babiogórskich oraz Zdrużenie Babia Hora. Udział w nim wzięła młodzież z 14 gmin polskich oraz 13 gmin słowackich. Zakres tematyczny konkursu obejmował zagadnienia z przedmiotów obowiązujących w gimnazjum oraz - dodatkowo - wiedzę o regionie. Odbywał się on w trzech etapach.

Czytaj więcej...

W dniach 12-25 maja odbywały się XVI Dni Papieskie w Kalwarii Zebrzydowskiej, których myślą przewodnią były słowa Jana Pawła II: „Wierzę, że im bardziej się kocha, tym więcej się czyni". Nasza szkoła - jak co roku - wzięła w nich czynny udział i choć rywalizacja niejednokrotnie była bardzo zacięta, a konkurencja ogromna, poradziliśmy sobie świetnie i w większości konkursów zajęliśmy bardzo wysokie miejsca.

Czytaj więcej...

Tymi słowami ks. dr Krzysztof Wilk, Dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitarnej w Krakowie, przywitał laureatów konkursów: biblijnych, plastycznych oraz Olimpiady Teologii Katolickiej.

Wśród tego grona znalazł się również uczeń naszej szkoły, Karol Talaga (Ic) – laureat Konkursu Biblijnego ze znajomości 1 i 2 Księgi Samuela dla uczniów gimnazjów.

Czytaj więcej...

Finaliści konkursów przedmiotowych:

- Sylwia Pyrek- geografia- op. mgr Renata Płachta

- Basiura Sebastian - j. niemiecki – op. mgr Sławomir Basiura

- Talaga Karol – religia – op. mgr Kinga Cichoń

- Grzegorz Grajny - historia - op. mgr Mariusz Tatar

- Wojciech Bruzda - historia - op. mgr Mariusz Tatar

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego

Zakrzów 131

34-145 Stronie

tel./fax 33 879 74 87

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.gimzakrzow.iap.pl

Scroll to top