21 marca 2017 roku miał miejsce XXI finał konkursu wiedzy ogólnej "Leonardo", w którym wzięło udział 59 uczniów z 14 polskich gmin należących do Stowarzyszenia Gmin Babiogórskich oraz 11 uczniów z 11 gmin słowackich. Naszą gminę, a jednocześnie szkołę, reprezentowali: Joanna Jabłońska (IIIc), Filip Gnojek (IIa) oraz Przemysław Okręglicki (III b). Finał został zorganizowany w Zespole Szkół ul. Wolności 53 w Makowie Podhalańskim.

Pierwszym etapem rywalizacji było wypełnienie 45-minutowego testu, w którym mogliśmy znaleźć 33 pytania z zakresu wiedzy ogólnej oraz wiedzy o regionie. W czasie kiedy komisja dokonywała oceny prac pisemnych, zostaliśmy zaproszeni do auli, gdzie zaprezentowany został program artystyczny przygotowany przez uczniów makowskiej szkoły oraz młodzież kształcącą się w Domu Kultury. Wyświetlono również film, w którym przewodnik zdradził nam najciekawsze zakątki Makowa.

Po przerwie jury wyłoniło 11 uczestników (9 z Polski, 2 ze Słowacji), którzy najlepiej poradzili sobie w części pisemnej. Przystąpili oni do tzw."finału ścisłego". Odpowiadali ustnie, każdy na 5 pytań ułożonych w zestawy tematyczne - ścisłe i humanistyczne.

11 laureatów otrzymało nagrody ufundowane przez SGB oraz dyplomy. Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny pokazali wysoki poziom i dwoje z nich trafiło do pierwszej trzydziestki, tym samym wygrywając wyjazd na dwudniową wycieczkę.

41 uczniów wzięło udział w wycieczce, która odbyła się w dniach 20-21 maja br. Zwiedzialiśmy okolice Jędrzejowa oraz Kielc, Jaskinię Raj, ruiny zamku "Krzyżtopór" w Ujeździe, a także wyszliśmy na Święty Krzyż w Górach Świętokrzyskich, zobaczyliśmy dawne opactwo Benedtyktynów, miejscową gołoborzę, a także słynny dąb "Bartek".

Joanna Jabłońska

 

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego

Zakrzów 131

34-145 Stronie

tel./fax 33 879 74 87

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.gimzakrzow.iap.pl

Scroll to top