Są takie miejsca w Polsce, które odwiedzić powinien każdy. Jednym z nich jest Muzeum Auschwitz-Birkenau, nieme świadectwo zbrodni hitlerowskich z czasu II wojny światowej, w którym przebywał także nasz Patron - Rotmistrz Witold Pilecki - tworząc siatkę oporu wewnątrz obozu.

Czytaj więcej...

7 czerwca br. miasto, w którym powstały kultowe kreskówki, takie jak „Bolek i Lolek" czy „Reksio" stanęło otworem przed kołem dziennikarskim pod opieką p. Barbary Żabińskiej. Redaktorki szkolnej gazetki z samego rana wyruszyły na jego podbój.

Czytaj więcej...

19. maja (w piątek) wychowankowie p. Renaty Gordon pod opieką jej i jej siostry Patrycji wyruszyli na nocny podbój Krakowa, mając nadzieję na świetną zabawę. Jak zwykle nie zawiedli się.

Czytaj więcej...

Kto zasłużył bardziej na wypoczynek niż my - trzecioklasiści, którzy przetrwaliśmy trzy dni egzaminów gimnazjalnych i miesiące przygotowań do nich? 24 kwietnia wraz z wychowawczyniami: p. Małgorzatą Łasak, p. Moniką Putyrą, p. Marią Markiewicz oraz z p. Mariuszem Tatarem udaliśmy się więc na wycieczkę do Pragi.

Czytaj więcej...

16 marca 2017 r. uczniowie klasy IIc wraz ze swoim wychowawcą p. Mariuszem Tatarem oraz p. Barbarą Żabińską zwiedzili najstarszą w Polsce Kopalnię Soli w Bochni, która wydobywała cenny biały kruszec przez prawie osiem wieków. Główną atrakcję wyjazdu stanowił nocleg w podziemiu.

Czytaj więcej...

23 lutego 2017 roku z całą klasą 1a, koleżankami i kolegami z klas 2b, 1b, 1c oraz paniami: Renatą Płachtą, Renatą Szafraniec, Barbarą Żabińską i Marią Wąsek, wybraliśmy się do teatru na sztukę „Romeo i Julia".

Czytaj więcej...

Pierwsza wycieczka klasowa w gimnazjum jest pewnie równie niezapomniana, jak ta ostatnia. A może nawet bardziej, bo czeka się na nią z większym utęsknieniem. My, IA, na nasz upragniony klasowy wyjazd do Krakowa doczekaliśmy się 27 listopada br. Jak mogliśmy się przekonać, Kraków to nie tylko stary poczciwy Wawel, ale i mnóstwo innych atrakcji!

Czytaj więcej...

Jaką przewagę mają nauki przyrodnicze nad humanistycznymi? Zdaniem niektórych - doświadczenia! Aby móc je podziwiać, a nawet uczestniczyć w nich samemu, grupa gimnazjalistów z koła chemicznego p. Eweliny Kobylańskiej pod opieką p. Barbary Żabińskiej i p. Anny Łuczak wybrała się na krakowski Uniwersytet Pedagogiczny w ramach obchodów Małopolskiej Nocy Naukowców.

Czytaj więcej...

W dniach 11-13 maja uczniowie klas trzecich wzięli udział w wycieczce Szlakiem Piastowskim po Wielkopolsce, by pod opieką p. M. Tatara, p. B. Żabińskiej, p. M. Łasak i p. A. Łuczak poszerzyć i utrwalić swoją wiedzę z historii Polski pierwszych Piastów, a także zobaczyć miejsca, gdzie urzędowali i zostali pochowani owi władcy naszego kraju. Kolejnymi przystankami na trasie wyjazdu były: Biskupin, Gniezno i Poznań.

Czytaj więcej...

20 stycznia 2016 r. uczniowie naszego Gimnazjum udali się do krakowskiego kina. Celem ich podróży było oczywiście obejrzenie najnowszych produkcji filmowych. Uczestnicy podzieleni na dwie grupy, mieli okazję widzieć filmy „Gwiezdne wojny. Przebudzenie mocy" oraz „Moje córki krowy".

Czytaj więcej...

26 września 2015 r. 15 uczniów wraz z nauczycielami języków obcych ze szkoły wybrało się na Europejski Dzień Języków do Krakowa.

Czytaj więcej...

24 września 2015r. odbył się wyjazd klas III do niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz – Birkenau i Synagogi Chewra Lomdej Misznajot w Oświęcimiu. Wzięli w nim udział uczniowie klas III pod opieką swoich wychowawców: B. Żabińskiej, M. Putyry, D. Gwiżdż, G. Malinowskiego i pani katechetki – K. Cichoń.

Czytaj więcej...

Prace doktorantów i artystów Wydziału Sztuki UP w Krakowie „Kwiaty polskie” z dziedzin takich jak: malarstwo, grafika warsztatowa, fotografia, grafika cyfrowa czy ilustracja oraz ekspozycję poświęconą „zapomnianemu bohaterowi ze Stronia” – Franciszkowi Lenczowskiemu, można oglądać w Dworze w Stryszowie podczas Święta Ogrodów do 15 czerwca 2015 roku. Cieszyć może fakt, że nasi uczniowie pod opieką p. A. Oremus mogli zobaczyć tę wystawę prac.

Czytaj więcej...

Uczniowie klasy Ia, IIc, a także zainteresowane osoby z innych klas, w ramach kampanii profilaktycznej wzięły udział w programie edukacyjnym z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego Cinema Drive. Wyjazd odbył się 3 czerwca, a opiekę nad uczestnikami sprawowały p. K. Fila, p. D. Gwiżdż, p. S. Jamróz. Koszt udziału w projekcie Cinema Drive sfinansował Urząd Gminy Stryszów. OBY UDZIAŁ W TAKICH CIEKAWYCH INICJATYWACH WPŁYWAŁ POZYTYWNIE NA BEZPIECZEŃSTWO UCZNIÓW PILECKIEGO NA DROGACH!

Czytaj więcej...

Po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję wziąć udział w multimedialnej lekcji w Wadowickim Centrum Kultury. Dzięki inicjatywie p. B. Żabińskiej dnia 28 maja w warsztatach uczestniczyli uczniowie klas Ia i IIa, następnie zaprezentowano seans filmowy.

Czytaj więcej...

Tegoroczna krakowska Noc Muzeów odbyła się w nocy z 15 na 16 maja 2015r. W jej ramach można było bezpłatnie zwiedzać wszystkie krakowskie muzea i wiele innych instytucji kulturalnych, które dodatkowo przygotowały atrakcyjny program dla wszystkich uczestników. Od lat uczniowie naszego gimnazjum pod opieką nauczycieli chętnie w Nocy Muzeów uczestniczą. 

Czytaj więcej...

Uczniowie naszego gimnazjum odpowiedzieli z ochotą na zaproszenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki, który funkcjonuje w strukturach Teatru Juliusza Słowackiego w Krakowie. Grupa gimnazjalistów pod opieką p. S. Jamróz i p. R. Szafraniec 13 maja wybrała się do Krakowa. Tam uczniowie mieli okazję zobaczyć spektakl „Wszechświat w pigułce”.

Przedstawienie rozpoczynarealizacje nowego projektu teatralno-edukacyjnego MOS ”TEATR 13 PLUS”. Celem projektu jest tworzenie spektakli opartych na najnowszej światowej dramaturgii adresowanych do nastolatków w wieku 13-18 lat.

Czytaj więcej...

Warszawa da się lubić,
Warszawa da się lubić,
Tu szczęście można znaleźć,
Tutaj serce można zgubić.

W dniach 26-28 kwietnia gimnazjaliści odkrywali, że Warszawa da się lubić. Stolice naszego kraju uczniowie zwiedzali pod opieką nauczycieli – p. R, Płachty, p. B. Żabińskiej, p. K. Fili i p. M. Tatara.

Czytaj więcej...

W piątek 13 czerwca 2014 roku odbyła się szkolna wycieczka klas Ic i Id do Krakowa. Jednym z celów wyjazdu było poszerzenie wiedzy na temat stylów architektonicznych w dawnej stolicy Polski.

Czytaj więcej...

29 maja 2014 r. już po raz drugi uczniowie z naszej szkoły pod opieką p. B. Żabińskiej i p. K. Fili wzięli udział w lekcji multimedialnej prowadzonej przez aktora, stanowiącej dopełnienie ich edukacji filmowej. Tematem zajęć, które odbyły się w sali kinowej Wadowickiego Centrum Kultury były efekty specjalne w filmie.

Czytaj więcej...

Wczesnym rankiem w środę 21 maja 2014r. podekscytowani i pełni entuzjazmu uczniowie klas drugich pod opieką p. R. Płachty, p. M. Tatara, p. K. Fili oraz p. M. Wąsek pojechali na wycieczkę do Wrocławia i Kotliny Kłodzkiej.

Czytaj więcej...

W dniach 21-22 maja 2014 r. stolica naszego kraju – piękna Warszawa – stanęła otworem przed klasami Ia i Ib, które zwiedziły to historyczne miasto pod opieką p. R. Gordon, p. B. Żabińskiej i p. K. Cichoń.

Czytaj więcej...

W piątkowy ranek 14. maja o godz. 6:55 dziewczyny z naszego koła dziennikarskiego wyjechały spod szkoły wraz ze swoją opiekunką - p. Basią Żabińską i pilotem wycieczek - p. Piotrem, by zwiedzić stolicę dawnego województwa bielskiego, tj. piękne miasto Bielsko-Białą.

Czytaj więcej...

Stolica Węgier to niewątpliwie magiczne miasto. Przez ostatnie tygodnie blisko 50 uczniów naszego gimnazjum nie myślało o niczym innym, jak tylko o nadejściu upragnionego 5 czerwca. Wtedy to wraz z opiekunami: p. Dyrektor Janiną Pasztą, p. Anią Oremus, p. Basią Żabińską i p. Mariuszem Tatarem ruszyli na podbój Budapesztu.

Czytaj więcej...

Dzień Ziemi to bodaj jedyny dzień w roku, kiedy wszyscy robimy wszystko, a nawet jeszcze więcej, by nasza planeta była „zdrowsza" i czystsza. Mówi się: „Trzeba być ekologicznym", ale co to właściwie znaczy? I na jak długo starcza nam zapału, by naprawdę usilnie dbać o czystość otaczającego nas świata?

Czytaj więcej...

Klasa III d w Zakopanem

7. maja 2013 roku o godz. 8.00 uczniowie klasy III d wraz z opiekunami - p. Sławomirem Basiurą i p. Barbarą Żabińską wyruszyli na wycieczkę do Zakopanego, by zasmakować w tradycyjnych góralskich oscypkach i popodziwiać piękne krajobrazy Tatr.
Rano pogoda zapowiadała się dość niepewnie, ale nie traciliśmy ducha i w dobrych nastrojach ruszyliśmy w drogę. Po około dwóch godzinach jazdy dotarliśmy do Zakopanego.

Czytaj więcej...

Kraków od dawna zachwyca uczniów naszego gimnazjum. Jest to piękne miasto i posiada wiele okazałych i godnych zobaczenia zabytków. Dnia 17 kwietnia klasy pierwsze odwiedziły stolicę naszego województwa. Wszyscy od dawna nie mogli się doczekać wycieczki. Pierwszy raz pojechaliśmy w takim składzie i miejmy nadzieję, że nie ostatni.

Czytaj więcej...

Kontakt

Szkoła Podstawowa im. rtm. Witolda Pileckiego

Zakrzów 131

34-145 Stronie

tel./fax 33 879 74 87

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.gimzakrzow.iap.pl

Scroll to top