27 września br., po plakatowej dyskusji uczniów nad wizją życia szkolnego, odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Karta do głosowania zawierała dziewięć nazwisk kandydatów. Uprawnionych do głosowania było 200 uczniów.

Zwycięzcami zostali:

1. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego: Aniela Zawiła, kl. 3 c (66 głosów).

2. Zastępca Samorządu Uczniowskiego: Martyna Worytko, kl. 3 a (62 głosy).

Członkowie Rady Samorządu Uczniowskiego:

3. Angelika Kluza, kl. 2 c (20 głosów), sekretarz.

4. Filip Gnojek, kl. 2 a (16 głosów), skarbnik.

5. Ola Talaga, kl. 1 a (14 głosów).

6. Alicja Walczyk, kl. 1 b (8 głosów).

7. Anna Stawowy, kl. 3 b (6 głosów).

8. Wiktoria Śpiewla, kl. 2 b (4 głosy).

9. Julia Żmija, kl. 1 c (2 głosy).

Reprezentacja samorządu uczniowskiego, czyli szkolni liderzy są ważną grupą, mającą wpływ na to jak będzie wyglądać najbliższe 9 miesięcy szkolnego życia w zakrzowskim „Pileckim". Przeprowadzona w szkole kampania wyborcza pozwoliła poznać kandydatów, ich pomysły na to, co planują zrobić dla szkoły i uczniów...

Pracą Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2016/2017 pokieruje, debiutujący w tej roli, pan Sławomir Basiura.

Obowiązki przewodniczącej komisji wyborczej w wyborach samorządu uczniowskiego pełniła pani Dominika Gwiżdż. Wrześniowe wybory w szkole były w pełni demokratyczne, ponieważ scharakteryzować je można czterema przymiotnikami: równe, powszechne, bezpośrednie oraz tajne.

Po obliczeniu wyników głosowania – ich upublicznienie przez pomocny szkolny radiowęzeł należało do dyrektora pana Grzegorza Malinowskiego.

W dniu wyborów i w okresie poprzedzającej go kampanii wszyscy mogliśmy obserwować mechanizm podejmowania decyzji przez całą społeczność uczniowską w szkole.

Wszystkim uczniom, którzy kandydowali do Samorządu Uczniowskiego serdecznie dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

Karolina Bąk, 2 b; (RS)

 

 

 

Kontakt

Gimnazjum im. rtm. Witolda Pileckiego

Zakrzów 131

34-145 Stronie

tel./fax 33 879 74 87

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

www.gimzakrzow.iap.pl

Scroll to top